ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

На 24.08.2019 во 00.15 часот во Полициската станица Гази Баба, Д.М.(39) од с.Стајковци, скопско, пријавил дека на 23.08.2019 во 23.30 часот во село Стајковци бил физички нападнат од неколку лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close