ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

На 22.08.2019 во 13.15 часот во Полициската станица Бит Пазар приведени биле Б.Љ.(50) и неговиот брат М.Љ.(48) двајцата од Скопје, по претходно извршен претрес од полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје во домот на Б.Љ. во Чаир, а по наредба од судија на претходна постапка од Основниот суд Скопје 1.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close