ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

На 24.08.2019 во 00.05 часот, врз основа на судска наредба, на ул.„18 Ноември“ во Гостивар полициски службеници го привеле И.Ј.(29) од Гостивар за издржување казна затвор од две години во Казнено поправната установа Идризово во Скопје за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close