ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар, на 18.08.2019 околу 20 часот, извршиле претрес во куќата на 46-годишниот Ш.А.Г. во гостиварска Долна Бањица. При претресот, реализиран со судска наредба, пронајден е кокаин, марихуана и дробилка.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close