0_Македонија.ПорталПолитика

Морина излегува од притвор, со мерка за претпазливост

Се  укинува мерката притвор за Томор Морина, Основниот кривичен суд - Скопје му определи мерка за претпазливост - привремено одземање на патната исправа и друг документ за преминување на државна граница.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close