СветСвет.Портал

Моди ја бранеше индиската политика за Кашмир

Индискиот премиер Нарендра Моди во денешниот говор по повод Денот на независноста ја бранеше одлуката за укинување на автономијата на Кашмир, истакнувајќи оти таквиот статус на регионот придонел за ширење на сепаратизмот

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close