0_Магазин.ПорталНаука и технологија

Мистериозни повторувачки сигнали од вселената

Изворот на сигналите, познати и како „брзи радиоимпулси“, не е познат, но научниците претпоставуваат дека станува збор за сосем природна појава

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close