0_Македонија.ПорталKultura.SlajderКултураКултура.ПорталПолитика

Министерот Исмаили во посета на археолошкиот локалитет „Ѓоновичко кале“ кај Гостивар

Министерот за култура Хусни Исмаили денеска го посети локалитетот „Ѓоновичко кале“, кај селото Горна Ѓоновица во близина на Гостивар, каде се спроведуваат археолошки истражувања.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close