0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Милан го бара Јовиќ од Реал

Напаѓачот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ веќе ова лето може да го промени тимот. Според „Газета дело спорт“ италијанскиот клуб Милан тврди дека е 21-годишниот Србин ќе дојде на позајмица во Милано.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close