МИА Бриф 5+5

МИА Бриф 5+5

20 август 2019/16:00

20 август 2019/16:00
Јанева: Не чувствувам вина за „Рекет“
Османи и Димитров во Копенхаген реферираа за реформите и посветеноста за расветлување на „Рекет“
Коѕијас се одмора на грчки остров и пишува книга за Договорот од Преспа
Донесени мерки против африканската чума: Половина од дивите свињи ќе се застрелаат, а питомите ќе бидат заклани како превенција против болеста
Анѓушев: Писмото за интерес за учество во Белене испратено, рано е да се зборува за проценти
Тероризираните шпански туристи во Албанија се семејство на милионерот Галдон
Грчкото МНР го следи прашањето со иранскиот танкер
Во септември воени маневри на Русија и на уште седум држави
Непознат напаѓач држи како заложници 37 лица во автобус во Рио де Женеиро
Трамп на Твитер објави фотомонтажа со свој хотел на Гренланд

 

Back to top button
Close