МИА Бриф 5+5

МИА Бриф 5+5

10:00/19 август 2019 

10:00/19 август 2019 

Изгаснат пожарот кај Пинтија

Надлежните ќе дискутираат за забраната за увоз на компири и мед на Косово

АХВ со нов правилник за промет на храна од животинско потекло

Заврши анкетата за прибирање предлози за нови имиња на топоними во Скопје

Нови рочишта за „Титаник“ и „Титаник 3“

Грчкиот митрополит Амвросиос, кој е осуден за говор на омраза, си поднесе оставка

Харадинај: Не беше лесно да се спречи распарчувањето на Косово

Комеморација за првиот исчезнат глечер во Исланд

Шојгу: Не сакаме да ги плашиме САД, летовите на бомбардерите беа планирани

Пожар од епски размери во Бангладеш, изгореа 15.000 домови

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close