Фудбал

Меси се опорави од повредата

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси целосно закрепна од повредата на мускулите, поради што веќе ја пропушти претсезонаската турнеја на САД и натпреварот од првото коло од шампионатот на Шпанија со Атлетик (0:1), пренесува „АС“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close