0_Магазин.ПорталЗанимливости

Месечевиот камен од Аполо 14 потекнува од Земјата

- Од хемиска гледна точка тој го има типичниот месечев состав, но многу личи на некои од најдревните карпи на Земјата, образлага Немчин.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close