EvropëEvropë.Portal

Merkel kërkon takim me Xhonsonin për shkak të Bregzitit

Kancelarja gjermane Angela Merkel dëshiron në të ardhme të afërt të bisedojë tet-a-tet me kryeministrin britanik Boris Xhonson për Bregzitin dhe çështje tjera me interes të përbashkët, ka deklaruar sot zëdhënësi i qeverisë gjermane në Berlin.

Back to top button
Close