ЕвропаЕвропа.Портал

Меркел бара средба со Џонсон заради Брегзит

Германската канцеларка Ангела Меркел сака во блиска иднина да разговара тет-а-тет со британскиот премиер Борис Џонсон за Брегзит и други прашања од заеднички интерес, изјави денеска портпаролот на германската влада во Берлин.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close