0_Спорт.ПорталТенис

Медведев преку Гофин до трофејот во Синсинати

Русинот Данил Медведев го освоитрофејот на турнирот во Синсинати, откако ноќеска во финалето го совлада Белгиецот Давид Гофин.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close