0_Web_АктуелноДописници МКДОпштество

МД„Илинден“ бара од Владата на Рама формирање општини Голо Брдо и Гора

Формирање две општини, Голо Брдо и Гора, населени главно со Македонци, бара од албанската Влада македонското друштво „Илинден“, огранок за Голо Брдо.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close