0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Мбапе околу еден месец надвор од терените

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килјан Мбапе, кој беше повреден во натпреварот од 3.коло од шампионатот на Франција со Тулуз (4:0), ќе отсуствува од терените од три недели до еден месец, пренесува „Ле Паризиен“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close