0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderPolitikë

MASH: Prej muajit të ardhëm rritje e pagave e të punësuarve në arsimin fillor, të mesëm dhe të lartë

Vitin e kaluar pagat e të punësuarve në sektorin e arsimit në shtator janë rritur me 5 për qind, ndërsa faza tjetër, pra rritja tjetër, është paraparë muajin e ardhshëm, me punonjësit në arsimin fillor, të mesëm dhe të lartë, njoftoi Ministria e Arsimit dhe Shkencës në lidhje me konferencën për shtyp të Sindikatës së Pavarur të Arsimit dhe Shkencës.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close