ЕвропаЕвропа.Портал

Марија Захарова со одговор по обвинението дека Русија украла американска технологија

„Ќе биде интересно да се пресмета колку и каква технологија украде САД од целиот свет. Ќе се позанимавам со тоа во моето слободно време. Испратете ми интересни историски факти и тековни податоци - ќе ги сумираме", напиша таа денеска на Фејсбук, како одговор на тврдењето на американскиот советник за национална безбедност Џон Болтон дека Русија дека прави хиперсонични ракети засновани врз „украдена американска воена технологија“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close