0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Манчевски: ААВМУ застана во одбрана на лажни вести

Министерот за информатичко општество Дамјан Манчевски на својот Фејсбук профил напиша дека  Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ААВМУ одлучила да застане во одбрана на лажните вести и на фантомските портали.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close