Фудбал

Манчестер јунајтед загуби од Кристал палас

Манчестер јунајтед во натпревар од 3.коло на шампионатот на Англија на свој терен загуби од Кристал палас со резултат 1:2. Победничкиот гол за гостите во 90+3 минута од средбата го постигна Патрик ван Анхолт.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close