0_Спорт.ПорталФудбал

Манчестер јунајтед размислува за размена на Рашфорд со Санчо

Напаѓачот Дортмунд Борусија, Џејдон Санчо најверојатно ќе го напушти клубот во јануари 2020 година, пренесува „Скај спорт“. Понуда за 19-годишен играч подготвува Манчестер јунајтед.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close