Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Макрон: Сакам овој Г7 да биде корисен

Од пред четири години, еднаш годишно, се состануваме да разговараме за најголемите светски теми. Оваа средба е важна, во спротивно секој би тргнал по својот пат. Она што се очекува од нас е да се координираме, рече претседателот на Франција Емануел Макрон во десетминутната порака од Бијаритц во телевизиското обраќање до Французите, јавува дописникот на МИА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close