Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Макрон на средба со НВО-а пред Г7, неколку го бојкотираат

Францускиот претседател Емануел Макрон во текот на денот ќе има средби со претставници на граѓанското општество, во пресрет на отворањето на Г7, притоа неколку невладини организации решија да го бојкотираат, жалејќи се што се оставени „настрана“ од самитот, јавува дописникот на МИА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close