ЕвропаЕвропа.Портал

Макрон денеска во летната резиденција во Брегансон на средба со Путин

Првите луѓе на Франција и Русија, Емануел Макрон и Владимир Путин, попладнево ќе се сретнат во Брегансон - летната резиденција на францускиот претседател, само пет дена пред самитот на Г7 во Бијариц, на кој рускиот претседател не е поканет, јавува дописникот на МИА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close