СветСвет.Портал

Макри вети поголема социјална помош и помали даноци за Аргентинците

Аргентинскиот претседател Маурисио Макри денеска изјави дека ќе ги зголеми социјалните додатоци и ќе го намали данокот на платите на работниците во рамки на пакетот мерки што имаат за цел намалување на екононмската криза во земјата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close