Останато

Македонските одбојкари со два пораза се враќаат од Романија

Македонската одбојкарска репрезентација го загубија и вториот контролен натпревар со Романија во Крајова. По саботниот пораз со 3:0, Македонија вчера загуби со 3:2 (23:25, 20:25, 25:18, 25:10, 15:12).

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close