Кошарка

Македонската кошаркарска репрезентација до 14 години одигра два контролни дуела со Бугарија

Македонската женска кошаркарска репрезентација до 14 години викендот одигра два контролни натпревари со репрезентацијата на Бугарија. На двата победи гостинската селекциај (79:47 и 82:67).

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close