Sport.SlajderРезултатиФудбал

Македонија ЃП подобра од Вардар

Во градското дерби одиграно попладнево на теренот „Петар Милошевски“ на тренинг центарот на ФФМ во Скопје, екипата на Македонија ЃП го совлада домаќинот Вардар со 2:0.

Скопје, 10 август 2019 (МИА) – Во градското дерби одиграно попладнево на теренот „Петар Милошевски“ на тренинг центарот на ФФМ во Скопје, екипата на Македонија ЃП го совлада домаќинот Вардар со 2:0.

Стрелци на головите за „ѓорчепетровци“ беа Божиновски и Емини.

Вчера се одиграа другите четири натпревари од првото коло во сезоната 2019/20 во Првата македонска фудбалска лига.

Постигнати резултати:

Академија Пандев – Шкендија 1:0
Струга трим лум – Работнички 2:1
Ренова – Силекс 1:0
Шкупи – Борец 2:0. зс/

Таг
Back to top button
Close