0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Локализиран пожарот меѓу трите карбински села

Локализиран е пожарот меѓу  селата Карбинци, Аргулица и Козјак во малата рурална општина Карбинци. Тони Ѓеорѓиев од Територијалната противпожарна единица-Штип вели дека пожарот е локализиран по 19 часот, а со негово гаснење почнале околу 11 часот. Забележува дека станува збор за површина од околу 10 хектари, а од страна на пожарникарите  се спасени лозови насади, плантажи со вишни, пчелни сандаци, но и бунарскиот систем за селото Карбинци.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close