0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Ливерпул постави клупски рекорд по бројот на победи во низа во Премиер лигата

Вчерашната победа на Ливерпул над Арсенал (3:1) во натпревар од 3.коло на шампионатот на Англија им овозможи на „црвените“ да постават рекорд. Според официјалната веб-страница на клубот, тимот сега има 12 последователни победи во Премиер лигата, имајќи го предвид крајот на минатата сезона.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close