Фудбал

Левандовски смета дека Бундеслигата е тежок шампионат

Напаѓачот на Баерн, Роберт Левандовски ја коментираше победата над Шалке во Гелзенкирхен (3:0) во второто коло од германскиот шампионат. Токму полскиот фудбалер ги постигна трите гола.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close