ЕвропаЕвропа.Портал

Лабуристите бараат Парламентот да ја прекине летната пауза

Британскиот Парламент треба веднаш да ја прекине летната пауза за да одржи седница за Брегзит, изјави денеска Џон Мекдонел, втор човек на опозициската Лабуристичка партија, откако протекоа владини документи за можните ризици од излезот на Британија од ЕУ без договор.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close