0_Спорт.ПорталФудбал

Кутињо задоволен од своето деби за Баерн

Дебитант на Баерн Минхен, бразилскиот фудбалер Филипе Кутињо ги сподели своите впечатоци од својот прв натпревар во новиот клуб. Во второто коло од Бундеслигата, актуелниот шампион на гостински терен го совлада Шалке со 3:0.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close