ЕвропаЕвропа.Портал

Курц предупредува на рецесија во Австрија

Поранешниот австриски канцелар, во интервју за виенскиот весник „Естерајх“, посочи на лошиот економски развој во Германија, која е најважниот трговски партнер на Австрија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close