Дописници МКДОпштество

КСОМ им нуди правна помош на стечајците од велешка „Порцеланка“

Конфедерацијата на синдикални организации на Македонија (КСОМ) на денешниот состанок во големата сала на Општина Велес на кој присуствуваа голем број поранешни вработени - стечајци од велешка Порцеланка им понуди бесплатна правна и друга помош да ги наплатат заостанатите плати за кои уште од пред 20 години имаат правосилни решенија, како и отпремнините и испратнините.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close