Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Криволов со мрежички на река Брегалница

Продолжуваат акциите за спречување на криволовство на река Брегалница. Во последниот случај, припадници на МВР Делчево приведоа младо лице кое вршело криволовство со мрежички на река Брегалница во Делчево.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close