БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Коснет: Косовското Собрание донесе значајна одлука за формирање влада со нови идеи

Амбасадорот на Соединетите Американски Држави во Косово, Филип Коснет, по денешното гласање за распуштање на Собранието и започнување на процесот на предвремени избори, оцени дека одлуката што ја изгласаа косовските народни избраници претставува значаен чекор кон формирањето нова влада, јави дописникот на МИА од Приштина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close