Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Конте поднесе оставка од премиерската функција

Италијанскиот премиер Џузепе поднесе оставка откако се продлабочија несогласувањата со вицепремиерот о лидерот на Лига, Матео Салвини

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close