0_Спорт.ПорталФудбал

Конте поднел нова тужба против Челзи

Во април, Конте веќе го доби клубот од „Стемфорд Бриџ“ на, кој беше принуден да ја плати целата годишна плата на Италијанецот од 9 милиони фунти. Ова се случи откако двете страни не успеаја да се договорат за висината на обештетувањето.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close