Избрано

„Контактот меѓу Хафтар и МОСАД не е изненадувачки“

По завршувањето на 42-годишната ера на Гадафи, кој беше симнат од власт преку пучот поддржан од Соединетите Американски Држави (САД) и Западот под маската на „Арапската пролет“, не запреа конфликтите, крвта и солзите. Се тврди дека генералот Калифа Хафтар, поддржан од меѓународните сили, има соработка со израелската тајна служба МОСАД.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close