СветСвет.Портал

Коно: Јужна Кореја погрешно ги проценила безбедносните околности

Амбасадорот на Јужна Кореја денеска беше повикан на разговор поради одлуката на официјален Сеул да прекине со споделување разузнавачки податоци со Токио, изјави министерот за надворешни работи на Јапонија, Таро Коно.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close