0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Конкурс на британската Влада за доделување Чивнинг стипендии

Британската Влада за учебната 2020/2021 година на ќе се доделат над 1.500 Чивнинг стипендии глобално ниво, кои претставуваат значајна инвестиција на Велика Британија за развојот на идните генерации на глобални лидери.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close