Kultura.SlajderДописници МКДКултураКултура.Портал

Концерт на „Охридско лето“ по повод 85 години од раѓањето на композиторот Зографски

Со концерт посветен на јубилејот - 85 години од раѓањето на композиторот Томислав Зографски, фестивалот „Охридско лето“ вечер ќе го заокружи музичкиот дел од годинашната Програма.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close