Општински вести

Клима уреди и тајфуни за градинката „11 Октомври“ во општина Бутел

Градоначалникот на Општина Бутел, Велимир Смилевски денеска во просториите на Јавната детска установа „11 Октомври“ - Скопје, предаде во употреба нови 12 клима уреди и три тајфуни.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close