0_Спорт.ПорталSport.SlajderРезултатиТенис

Кис победничка на турнирот во Синсинати

Американската тенисерка Медисон Кис го освои трофејот на турнирот во Синсинати. Таа синоќа во финалето ја совлада Русинката Светлана Кузњецова со 2-0, по сетови 7:5 и 7:6 за еден час и 45 минути игра.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close