Svet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

Кина возврати на воведените царини од САД

Кина одговори на акцијата на Вашингтон за повисоки увозни царини за кинески стоки со зголемување на царините за американски производи во вредност од 75 милијарди долари, јави дописникот на МИА од Вашингтон

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close