СветСвет.Портал

Кина: Велика Британија да не се меша во нашите внатрешни работи

Пекинг и порача на Велика Британија да не се меша во внатрешните работи на Кина, откако шефот на британската дипломатија Доминик Раб повика на независна истрага за неодамнешните протести во британската поранешна колонија Хонг Конг.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close