СветСвет.Портал

КЦНА: Целта на вежбите на Јужна Кореја и САД е напад врз Северна Кореја

Целта на заедничките воени вежби на Јужна Кореја и САД е напад врз Северна Кореја, тврди Корејската централна новинска агенција (КЦНА).

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close